fbpx

Sıkça Sorulan Sorular

1-Dropshipping Nedir?

Dropshipping tam Türkçe karşılığı olmamasına karşın,dünyadaki yaygın tanımıyla,“stoksuz e-ticaret” demektir.Stoklarında ürün bulunan tedarikçilerin ürünlerini kendi satış platformlarınızda üzerine kâr ekleyip satarak,satılan ürünün direkt müşterinize kargolanmasını sağlama prensibine dayanır.Daha detaylı bilgi için Bloğumuzda bulunan “Amazon Dropshipping Nedir” yazımızı mutlaka okuyun.

Hizmetlerimizde dropshipping birebir veya grup eğitimi,suspend çözümleri,amazon mağaza açılımı ve hesap yönetimi hizmetlerimiz,Mağazanıza ürün yükleme,Sipariş gönderme,Maillere dönüş yapma,iadeleri karşılama,ara depo hizmetlerini öğrenme ve Amazon Hesap sağlığını kontrol etme eğitimleri.

Biz,Ada Inventory Danışmanlık olarak sizlere ‘’kursiyer ya da danışan’’ olarak bakmayız.Bizim amacımız bu güne kadar yönetmiş olduğumuz yüzlerce mağazadan ,açmış olduğumuz binin üzerinde hesaptan ve yönetmiş olduğumuz Milyon Liralık cirolardan sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimlerimizle başarılı iş ortakları bulmak,onlarla birlikte bir ticaret inşa etmek.Bunu için de bu ticaretin tüm aşamalarında yanınızda durmak her türlü sorunu birlikte çözmek sadece danışmanlık hizmeti sürecinde değil sonrasında da size destek vererek ticaretinizi büyütmek.Bu nedenle sistemimizde kontenjan sınırı bulunmaktadır,daha niş bir gruba daha hap bilgiler vererek ticaretinizi inşa etmenize yardımcı oluyoruz.Tüm sürecinizi beraber planlıyor ve yönetiyoruz.

Bu İş modelinde sermaye kesinlikle sizin kafanızdaki iş modeline göre değişiklik göstersede,bizim öngörümüz ilk etapta en az 500 USD bir sermaye ayırmanız. İlerleyen dönemde sipariş adetlerinizin artmasıyla bu sermayenizi büyütmeniz gerekebilir bu da ticaretinizin dolayısı ile kârınızın büyümesi anlamına gelmektedir.

Bu eğitim sonucunda dünyadaki bütün Amazon pazar yerlerinde satış yapmaya hazır bir Amazon satış mağazanız olacak,uluslararası ticaretinizde kullanabileceğiniz bir hesap numarası ve ödeme sistemine sahip olacaksınız,Amazonun herhangi bir mağazasında herhangi bir ülkesinde satılan bir ürünün bütün kesintiler ve gider hesaplamalarını öğrenerek bir başka Amazon ülkesindeki mağazada listelemeyi,satış yapmayı,iadeleri karşılamayı,ara depo hizmetlerini ve dolayısıyla dünya çapında oturduğunuz yerden sıcacık evinizden uluslararası bir ticaretin temellerini öğrenmiş hatta gelen siparişler ile başlamış olacaksınız,bunların hepsini biz size bu eğitimde öğretiyor ve sizinle birlikte uyguluyor olacağız.

Dropshipping iş modeli Amazonun politikalarına uyulduğunda sürdürülebilir bir modeldir.Amazon bu modelde hem ürünün asıl satıcısı hem de bizim gibi Dropshipping yapan aracı tacirlerden olmak üzere bir üründen iki kez komisyon aldığı için bu iş modelinde daha fazla kazanmaktadır ve bu iş modelini desteklemektedir bunun için kendi bünyesinde Destek birimleri oluşturmuştur.Dropshipping yapabilmek için önünüzde herhangi bir yasal engel yoktur.Mevcut mevzuatlarda,e-ticaret girişimcilerinin,stoksuz e-ticaret yapmasını yasaklayan bir madde yoktur. Zaten satışa başlamadan önce,site ya da mağaza açma sürecinde tamamlamanız gereken bazı yasal prosedürler vardır.Birtakım belgeler ile yaptığınız işi yasal boyuta taşıyacağınız için,başka bir tedarikçiye ait ürünleri satmanız serbesttir.Göreviniz sadece satış yaptığınız platformun kurallarına ve tedarikçi ile yaptığınız anlaşmanın maddelerine uymaktır.

Evet,maalesef e-ticaret yapmak ve Amazon’da satış yapmak için bir bilgisayar şart ama bilgisayarınızın modeli ve markasının bir önemi yok.Herhangi bir bilgisayar ihtiyacınızı görecektir.

Danışmanlık satın aldığınızda sizinle derhal iletişime geçiyoruz ve size uygun olan bir zaman dilimi seçiyoruz.Aldığınız danışmanlık modeline göre gerek gruplar halinde gerekse birebir modelin yöntemine göre en kısa zamanda bir planlama yaparak hemen eğitime başlıyoruz.Eğitimlerimiz Anydesk üzerinden birebir bağlantıyla oluyor ve Whatsapp,Telegram,Discord gibi mecralarda sizler için oluşturmuş olduğumuz gruplarla sizlere 7/24 destek veriyoruz..

Kesinlikle başarı çalışma ile doğru orantılı bir konudur.Bu tamamen size kalmış bir husus Amazon Dropshipping iş modeli zaman ve mekan kavramı olmadan bir internet bağlantısısın olduğu her yerde yazlıkta,evinizin verandasında,internetin çektiği bir doğa ortamında ya da bir kafede yapabileceğiniz bir modeldir,buradaki kazanç ve başarı tamamen sizin bu işe verdiğiniz emek,ayırdığınız zaman ve alın terinizle alakalıdır.

Kesinlikle yapabilirisiniz.Biz Ada Inventory Danışmanlık olarak zaten bunun için varız size her türlü teknik desteği vermek ve çıkan sorunlarda yanınızda olmak için buradayız.Basit düzeyde bilgisayar bilgisine sahip olmanız bizim için yeterlidir.

Ada Inventory Danışmanlık olarak eğitimin başında hiçbir yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan sizin 13 Ülkede satıcı mağazanızı yani hesabınız 30 dakikada açıyoruz ve kurulumunu yapıyoruz.Yani Herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyacınız yok.

Bu İş modeli için Yabancı dil bilgisine ihtiyacınız yok,rahatlıkla kullanabileceğiniz programlar sayesinde ürünlerinizi sisteme yükleyebileceksiniz.Gelen siparişleri de çok rahat bir şekilde programlar sayesinde müşterilerinize gönderebileceksiniz.Müşterilerden gelen geri dönüşlere de kalıp mesaj cevaplarımızla kolaylıkla cevap verebileceksiniz.

Size verdiğimiz eğitimleri uyguladığınız takdirde başarısız olmanız mümkün değil. Çünkü bu danışmanlık hizmetinde size bu işi nasıl yapacağınızı ve başarılı olmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğretiyor olacağız ve sürekli yanınızda olarak hata yapmanızı engellemiş olacağız.

Amazonda yapılan her iş modelinde sayfanızın kapatılma sebepleri farklılık göstermektedir. Bizim modelimiz Dropshipping olduğuna göre bu modelde,siparişleri zamanında göndermezseniz,iadelerle zamanında ilgilenmezseniz,maillere dönüş sağlamazsanız,mağazanıza çokça yasaklı ürün yüklerseniz ve Amazonun uyarmasına rağmen bunları kaldırmazsanız,yani Amazon hesap sağlığınızdaki uyarıları dikkate almaz ve günlük mağaza bakımlarınızı yapmazsanız mağazanız kapanma riskiyle karşı karşıya kalacaktır ki biz bunları eğitimimizde size detaylı olarak öğretiyor olacağız.Bizim eğitimde size tarif ettiğimiz şekilde günde sadece 10-15 dakikanızı ayırarak Amazon mağaza hesap sağlınızı kontrol ettiğiniz sürece böyle bir tehlike olmayacaktır

Herhangi bir sorunuz veya probleminiz olduğunda tüm süreç boyunca bizimle adainventorydanismanlik@gmail.com mail adresi veya Ada Inventory Danışmanlık destek hattı 0534 571 15 03 ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim sayfamız htps://adakelci.com dur.

2.Bürokratik İşlemler Yoktur: Ticarethane kurmak,bankalarla çek,senet,sanal pos anlaşmaları yapmanız gerekmez.

3.Ürün Tedarik Kaygısı Yoktur: “Ne satmalıyım? Kimden almalıyım?” sıkıntısı yaşamazsınız.

4.Stok Fazlası Riski Yoktur: “Aldığım ürünler ya satılmazsa” endişesi taşımaz, stok yapmazsınız.Halihazırda satan ürünleri isteyip satarsınız.

5.Personel İhtiyacı Yoktur: Ekip kurmanız,maaş ve sosyal güvenlik primleri ödemeniz gerekmez.

Aylık 39,99 USD Amazon sabit ödemesi bulunmaktadır.Bunun dışında ara yazılım kullanırsanız aylık bu yazılım içinde bir sabit ödeme yapmanız gerekmektedir.

Kaynak mağaza USA’dır.Ürünler USA’dan alınıyor,hedef ülkerlerde satılıyor.Usa’daki satıcıların ürünlerine fiyat farkı (kar marjı+nakliye giderleri+Amazon kesintileri) eklenerek hedef ülkelerde listeleme yapıyoruz.Hedef ülkeler :Usa,Canada,Meksika,Japonya,Avustralya,Birleşik Arap Emirlikleri,UK ve Avrupa ülkeleri(Avrupa ülkelerinde satış yapabilmek için şirket zorunluluğu bulunmaktadır.Şirket faaliyet kodu e-ticaret üzerine olmalıdır. )

-Kimliğinizin (Yeni kimlik) ön ve arka yüzü ayrı şekilde jpg formatında olması gerekiyor.

-Kredi kartı ekstresi yok ise payoneer ekstresi hazırlıyoruz.

-Herhangi bir kredi kartı veya banka kartı olması yeterlidir. (özel banka olmalı).

20-Amazon Dropshipping Yaparken Nelere Dikkat Edilmeliyim ?

-Patentli ürünlerden uzak durmalısınız.

-Kargo ücretlerini de hesaba katmalısınız.

-Teslimat süresine dikkat etmelisİniz.

-Ürünün satış yaptığınız ülkeye kargolanabileceğinden emin olun.

-Amazon komisyonunu da göz önünde bulundurun.

Post A Comment

X
Mesaj Gönder
1
Scan the code
Ada Inventory | Canlı Destek
Merhaba! 👋