fbpx

Amazon Dropshipping Nedir?

Amazon Dropshipping nedir ? Amazon Dropshipping en kısa tanımı ile size stoksuz e-ticaret yapmanızı sağlayan bir iş modelidir. Amazon Dropshipping iş modeli ile sizde sadece ürün listeleyerek dolar kazanabilirsiniz. Bu nasıl gerçekleşir size kısa bir örnek ile açıklayayım.

Geleneksel ticarette ‘komisyoncu’ olarak adlandırdığımız kişiler vardır bu kişiler kimdir ve özellikleri nelerdir onlardan bahsedeyim. Bu kişiler ellerindeki network (kişisel çevre) dediğimiz kavram ile arz talep ilişkisini sağlar, Kanada’da yaşayan bir kişi bizim ona sunduğumuz ürüne ihtiyacı olduğu takdirde o ürünü gelip bizden alacaktır.

Bildiğiniz üzere amazon dünyanın en büyük satış platformu ve bizde bu platform içinde sadece bir ülkeden bir ülkeye ürün satarak para kazanabiliriz. amazon.com üzerinde 100 dolara satılan popüler bir klavyeyi amazon.ca yani Amazon Kanada’ya listeleyerek dolar kazanabiliriz.

Size yaptığımız işlemi alt kısımdaki örnek ile açıklayacağım.

Post A Comment

Stay ahead in a rapidly world. Subscribe to Prysm Insights,our monthly look at the critical issues facing global business.

X
Mesaj Gönder
1
Scan the code
Ada Inventory | Canlı Destek
Merhaba! 👋